Istovremeno nam se isprepliću nježni stihovi pjesme iz naslova, te osjećaji ugode i želje za boravkom u ovom zagrebačkom stanu.
Predstavljamo zanimljiv stan za dvoje, u kojem se istovremeno isprepliću nježni stihovi pjesme iz naslova, te osjećaji ugode i želje za boravkom u ovom zagrebačkom stanu. Tlocrtno je stan taman ono što je potrebno paru koji si želi stvoriti balončić mira za svakodnevno i cjelodnevno uživanje. U nastavku teksta pronađite više pojedinosti o ovom projektu.
Autori projekta: Mislav Bašić, mag.ing. arch., Elizabeta Minić, mag.art.
4UHA d.o.o.
Autorica teksta: Martina Kinkela, mag. ing. arch.
Autor fotografija: Hrvoje Serdar
Lokacija: Stan se nalazi u Zagrebu, Sv. Duh.
”Mjesto za dvoje”
Istovremeno nam se isprepliću nježni stihovi pjesme iz naslova te osjećaji ugode i želje za boravkom u ovom zagrebačkom stanu. Tlocrtno je stan taman ono što je potrebno paru koji si želi stvoriti balončić mira za svakodnevno i cjelodnevno uživanje. Glavna spavaća soba je ugodnih dimenzija i smirujućeg dizajna, dok je druga, ona manja, preuzela ulogu radne sobe – prostora koji je u posljednjih nekoliko godina postao sastavni dio gotovo svakog našeg projektnog zadatka. Bilo da se radi o konferencijskom pozivu prilikom rada od doma ili video druženju s rodbinom i prijateljima, u ovoj radnoj sobi nije potreban “blur” pozadinski filter. Štoviše, poželjet ćete okrenuti kameru i pokazati svaki pomno dizajnirani radni kutak sobe. Dizajn spavaćeg dijela stana je prirodni nastavak glavnog stilskog izričaja interijera– onog u open space-u. Već na samom ulazu u dnevnu zonu, poželimo se ugodno smjestiti na kauč ili baršunaste blagovaonske stolice i samo gledati u smirujuće tonove kuhinje po mjeri, udubiti se u terrazzo uzorak i toplu rasvjetu što se nježno reflektira po svim staklenim površinama i oblicima.
Atmosfera kao jedan od najbitnijih ciljeva projekta
Jedan od najbitnijih ciljeva svakog našeg projekta interijera jest – atmosfera. Nju želimo osjetiti, definirati, prenijeti iz mašte u prostor. Najprije osmislimo paletu boja, kombinaciju materijala i tekstura koje će ostvariti željeni efekt u prostoru, no ono što prostor pretvara u ugođaj je rasvjeta.
Dora rasvjeta za ugodan enterijer
Kao što je dobar tlocrt alfa i omega kvalitetnog stana, dobra rasvjeta je beta, gama, delta ugodnog interijera. O rasvjeti volimo razmišljati slojevito. Jer nikad ne znamo koji sloj će nam najviše trebati. Prvi sloj je onaj tehnički, osnovni – “I bi svjetlo” rasvjeta. Onaj sloj rasvjete koji volimo upaliti na sva zvona u ovim nešto tamnijim i kraćim danima. Nju volimo sakriti ili elegantno naglasiti. Zatim odredimo mikrolokacije za svu potrebnu radnu rasvjeta. Pod izrazom “radna” ne mislimo na neku beta verziju lampe već rasvjetu za radnim stolom, kuhinjskom radnom pločom te svim drugim radnim pozicijama i lokacijama.
Ambijentalna rasvjeta
Posljednji sloj jest ambijentalna rasvjeta. Uz nju se odmah veže i ona dekorativna. Često idu ruku pod ruku. Lampu pod lampu. To je upravo onaj sloj rasvjete koji povezuje cijeli interijer . Koji stvara ono što od prve skice želimo postići – ugođaj. Koji povezuje ne samo interijer već i ljude. Oko kojeg i zbog kojeg se okupljaju i uživaju. U open space-u u toj ulozi raskošno dominira stakleni luster, dok kuhinjska LED rasvjeta unutar staklenih ormarića te ona disperzno naslonjena na terrazzo keramičke pločice dodatno ugađa oku. U dizajnu lođe su nositelji cjelokupne atmosfere vanjske dekorativne lampice koje su isplele svoju mrežu poput biljka penjačica. Zaista nas pozivaju da se ugodno smjestimo u ovo ”Mjesto za dvoje”.