You are currently viewing Trendovi modernog dizajna namještaja

Trendovi modernog dizajna namještaja

Trendovi dizajna namještaja ne mijenjaju se tako često kao, primjerice, odjeća u modi. Međutim, čak i na ovom konzervativnom području postupno se događaju suptilni pomaci. Glavni modni trendovi ostali su nepromijenjeni, tako da  nemojte žuriti s radikalnim ažuriranjem vašeg interijera.  Ovog puta izaberite detalje koji će vaš namještaj i prostor činiti luksuznijim.

Zanimljivi nestandardni detalji – namještaj se može ukrasiti spektakularnim umetcima od tkanina različitih tekstura i neobičnim šavovima. Sve prirodno bit će u modi. Konkretno, grubo pleteni drveni stolovi i stolice postat će jedna od najzanimljivijih karakteristika modernih interijera. Isti će se smjer odraziti i na bojama presvlaka.

Također,  široko će se tražiti unutrašnji predmeti s nekoliko tekstura i nijansi. Na primjer, staklo izgleda vrlo elegantno pored metala. Savremeni proizvođači ne nude samo ormare ove vrste, već i stolice i stolove. Moramo znati  da se kaljeno staklo obično koristi za namještaj koji ima visoku čvrstoću. Takvi su materijali idealni za visokotehnološki stil, ali sada se mogu koristiti za gotovo bilo koji smjer u dizajnu prostorija. Trnovite, hladne i grube hrapave površine brzo se povlače u prošlost. Meki, nježni i svilenkasti materijali za presvlake stječu popularnost: svila, pliš, baršun itd. Stoga će ljudi koji se vole okružiti udobnim i ugodnim namještajem moći lahko pronaći opciju koja će u potpunosti zadovoljiti njihove potrebe .

Boje i dekori

Terakota. Ova sjena od opeke pomiješana s narančastom, crvenom i oker boje izgleda vrlo impresivno u namještaju i detaljima,  Široko se koristi za ukrašavanje mekanih kauča, fotelja i stolića.

Menta zelena: Ova boja može uspješno zamijeniti tradicionalne bijele tonove u namještaju. Izvrsno izgleda s pješčanim, sivim i oker nijansama. Ako više volite hladniji raspon boja, mint zelenu možete kombinirati s bogatom smaragdnom ili sivo-plavom. Tamnozelene boje. Ova se boja često nalazi u dizajnu vrhunskog namještaja. Izgleda neobično elegantno i svježe te se savršeno uklapa u stilove minimalizma.

Senf: Ova sjena iz tople palete povezana je sa zemljom i suncem. Korištenje u presvlakama namještaja daje sobi aristokraciju i originalnost. Sivi, bijeli ili čokoladni naglasci u kombinaciji sa senf bojom pomažu malo prigušiti svjetlinu tona.

Plavo-siva: Ova boja kombinira suzdržanost sive i šarm plave boje. Takav namještaj neizbježno privlači pogled, jer se doživljava kao vrlo prozračan i profinjen. Da bi izgledao još povoljnije, unutar sobe možete dodati tamno drvo ili hladne ružičaste sjene.

Materijali

Kombinacija nekoliko tekstura u jednom objektu odjednom daje posebnu atraktivnost i originalnost interijeru. Staklo također izgleda vrlo elegantno u dizajnu sobe. Umeci za ogledala i dalje se često koriste u ormarima i radnim pločama. Čine sobu elegantnijom i vizualno proširuju granice. Aktivno se koriste metalni dijelovi. Namještaj može biti ukrašen zlatom, mesingom, broncom, čelikom ili niklom. Međutim, bakar postaje najpopularniji. Ovaj je metal vrlo atraktivan zbog svoje tople nijanse i sposobnosti da u sobu unese svečanu atmosferu. Bit će prikladan u interijerima različitih stilova i boja.

Budući da se prirodni materijali najviše koriste, za presvlake se sve češće bira čvrsti tekstil. Vrlo je važno da ima izražajnu teksturu i visoku kvalitetu. Vrijedno je napomenuti da se namještaj u duhu 50-ih postupno vraća u modu. Ornament na njemu su također prihvatljivi. Nekima se može činiti da dizajn modernog namještaja izgleda nepotrebno obično i dosadno. Jedva primjetni stilski detalji pomažu u izbjegavanju takvog osjećaja: zanimljive ivice, šavovi okrenuti prema van i slično.

Vanjski namještaj

Vanjski namještaj, za razliku od kućnog, dobiva sve više svijetlih i izražajnih nijansi. Dizajneri smatraju da bi se trebao izdvajati iz opće pozadine, a ne spajati sa zelenilom drveća i travnjaka. Ako je namještaj izvorno kupljen u prirodnim bojama, tada ga možete “oživjeti” uz pomoć jastuka, madraca i presvlaka u bogatim šarenim tonovima. Oblik vrtnog namještaja treba biti ili strogo podcrtan, ili namjerno zaobljen. Ova dva pravca dizajna postoje paralelno i pružaju nam široke mogućnosti za eksperimentiranje. Na primjer, kubični stolovi i pravokutne sofe vrlo su prihvatljivi kao kombinacija.

Materijali za vanjski namještaj

Drvo – ovaj je materijal vječni klasik; izgleda vrlo atraktivno i čvrsto i omogućuje vam utjelovljenje većine nestandardnih maštarija zbog svoje plastičnosti i izražajne teksture; obično su stolovi, stolice i klupe izrađeni od drveta;

Metalno kovani stolovi, stolice i klupe nesumnjivo će postati pravi ukras dvorišta; vrlo su elegantni i istodobno otporni na nepovoljne vremenske uvjete (ako su prekriveni posebnim antikorozivnim spojem);

Tekstil – ovaj je materijal relevantan za mekane sofe, ležaljke, stolice za ljuljanje i fotelje.

Komentariši