You are currently viewing Najbolje biljke za unutrašnje prostore, koje će unijeti zelenilo i radost u vaš dom

Najbolje biljke za unutrašnje prostore, koje će unijeti zelenilo i radost u vaš dom

Unutarnje vrtlarenje način je povezivanja s prirodnim svijetom kad ne možete biti na otvorenom – a žive biljke su ionako puno ljepše od umjetnih. Zapravo, jedno nedavno istraživanje iz Japana pokazalo je da se samo zbog posmatranja prirode osjećate bolje. Ako tražite biljke za svoje prostore, ovo drveće dodaje trunku boje i radosti, kako bi se svaka prostorija osjećala toplo i ugodno. A kome ne treba više ugodnosti tokom dugih zimskih dana? Evo naših omiljenih biljaka za svaku sobu u kući:

1. Lirasti fikus

Ova je biljka na Instagramu popularna s razlogom: Sjajni listovi u obliku gusle upečatljivi su u bilo kojem prostoru. Ipak, uzmite u obzir da je teška za održavanje, pa nije najbolji izbor za početnike. Ako ste ga ipak spremni isprobati, treba mu puno jakog, umjerenog svjetla. Redovno ga zalijevajte, ali nemojte ga držati mokrog, jer će lišće istrunuti, a listove povremeno zaprašiti kako bi ostali sjajni.

2. Sobna jela

Ovaj ljupki bor s mekanim iglicama dugo živi s pravilnom njegom. Potrebno je jako svjetlo i blago vlažno tlo. Svakodnevno vlaženje također mu može pomoći da se nosi sa suhim unutrašnjim zrakom koji je zimi uobičajen u većini domova. Izvrsno je ako ga zaboravite zaliti, premjestiti na drugo mjesto, pa kad jednom pronađete mjesto gdje je sretno, ostavite ga. Imajte na umu: Bilo koja vrsta stresa uzrokovat će isušivanje i ispadanje grančica i neće ponovno izrasti.

3. Fikus gumijevac

Ove biljke koje se lako uzgajaju imaju sjajno zeleno, brončano ili šareno lišće. Izvrsna je biljka za početnika i za sve koji traže neskladnog biljnog saputnika i uspijeva na umjerenom do jakom svjetlu, ali ne i na izravnom suncu. Možete ga podrezivati kako bi dobili željeni oblik (samo pazite da nosite vrtlarske rukavice, jer je bijeli mliječni sok ljepljiv i može nadražiti kožu).

4. Filadendron

Otporna biljka (biljka koja može preživjeti na niskim temperaturama) s ogromnim sjajnim lišćem, može se širiti nekoliko metara dok sazrijeva, pa joj treba dovoljno prostora. Prilično je dramatična u pravom prostoru, a preferira umjereno svjetlo i treba ga zalijevati samo kad je zemlja skoru suha na dodir.

Komentariši